Rebelde The Best
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rebelde The Best

Uvek uz najbolje. Uvek uz RBD


 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Zloupotreba dece na internetu

Ići dole 
+2
Cinderella ♥
Wanderer
6 posters
AutorPoruka
Wanderer
Rebeldethebest Clan
Rebeldethebest Clan
Wanderer


Ženski
Broj poruka : 10690
Godina : 28
Location : with Sam & Dean.
Fan sam: : Supernatural
Datum upisa : 18.04.2008

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 2:57 pm

Danas kada je internet dostupan apsolutno svima,kada manijaci na nikad laksi nacin nisu mogli da pronadju svoju zrtvu,kada je sve vise sajtova za druzenje,sve je vise zrtvi zlostavljanja (najvise sexualnog).
Najcesce zrtve su devojcice uzrasta 12-18 godina koje su na meti pedofilskih bolesnih umova.
Njih je najlakse obrlatiti jer su naivne,zeljne paznje,lakoverno stupaju u kontakt sa takvim licima i cesto zavrsavaju kao silovane i iskoriscene,u najstrasnijim slucajima,izgube i zivot.
Da li to moze biti zanemarljivo?
Policija tvrdi da pokusava da prati sve sto se dogadja na internetu,a da li je to realno moguce?


Procitala sam clanak u novinama i smatram ovo vrlo ozbiljnim.
Znam da svi znate da postoje manijaci i da znate da je internet opasan,to mi je potpuno jasno.
ono sto zelim da znam je da li ste oprezni,u kojoj meri ste oprezni i da li ste imali neka iskustva sa pokusajem iskoriscavanja.
Kako ste to prepoznali?
Nazad na vrh Ići dole
Cinderella ♥
Rebeldethebest Clan
Rebeldethebest Clan
Cinderella ♥


Ženski
Broj poruka : 3784
Godina : 29
Location : Mystic Falls
Fan sam: : Because Damon&Elena belong together.
Zloupotreba dece na internetu DE-Kissing-damon-and-elena-28134081-120-118

Tvoje ime : Jovana
Zloupotreba dece na internetu Insg8x
Datum upisa : 15.07.2009

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 3:04 pm

Ah, ja koristim samo fb od tih tako mreza i ne primam svakoga za prijatelje - uglavnom samo one koje znam i one sa kojima imam dosta zajednickih prijatelja.
Smatram da je mnogo neukusno i nezrelo stavljanje tih fotografija na internet,a naravno i davanje adrese, brojeva telefona svima.
Pre svega to je NEZRELO! I smatram da roditelji treba da obracaju vise paznje na to sta deca rade na internetu. Zloupotreba dece na internetu 629957
Nazad na vrh Ići dole
Wanderer
Rebeldethebest Clan
Rebeldethebest Clan
Wanderer


Ženski
Broj poruka : 10690
Godina : 28
Location : with Sam & Dean.
Fan sam: : Supernatural
Datum upisa : 18.04.2008

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 3:08 pm

Slazem se!
Al opet mi nije jasno kako neke osobe ne mogu da prepoznaju kad je u pitanju manijak.
Sasvim je jasno da kad ti neko koga ne poznajes trazi broj telefona preko neta da nema bas dobre namere,zar ne?
Mozda preterujem ali stvarno se vise nikom ne moze verovati!
I potpuno je netacno da su manijaci samo starije osobe.
Grozim ih se...
Nazad na vrh Ići dole
Cinderella ♥
Rebeldethebest Clan
Rebeldethebest Clan
Cinderella ♥


Ženski
Broj poruka : 3784
Godina : 29
Location : Mystic Falls
Fan sam: : Because Damon&Elena belong together.
Zloupotreba dece na internetu DE-Kissing-damon-and-elena-28134081-120-118

Tvoje ime : Jovana
Zloupotreba dece na internetu Insg8x
Datum upisa : 15.07.2009

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 3:14 pm

^^Slazem se. Zloupotreba dece na internetu 629957
POnovo kazem - TO je NEZRELO! Iskreno, ne vidim razlog da nekome koga ne poznajes dajes provokativne slike, adresu..itd.. -.-'
Mislim da ne preterujes. Zloupotreba dece na internetu 629957 Trenutno u svetu postoji svakakvih ljudi, i gotovo svi se sluze internetom - ne mozes svima da verujes... Pa, i kada licno poznajes neke ljude, ne mozes sve da im kazes, nemas poverenja u svakoga...a, kamoli kad znas asmo nesto preko interneta. Postoji toliko lazi i prevara da je to neverovatno.
I ja sam videla u novinama ove clanke, a videla sam i slike i zgrozila sam se.. To je stvarno nezrelo! -.-' xD
Nazad na vrh Ići dole
Dulce en mi ♥
Rebeldethebest Clan
Rebeldethebest Clan
Dulce en mi ♥


Ženski
Broj poruka : 625
Godina : 31
Location : Mexico City
Fan sam: : Zloupotreba dece na internetu 121uc82
Tvoje ime : Tanja

Datum upisa : 14.09.2009

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 3:28 pm

Videla sam clanke u novinama o tome... Danas se nikom ne moze verovati, msm na ljude u nasoj blizini, i kako onda verovati nekom liku na internetu... Ima likova koji su bolesni pa onda to rade, a ima i likova koji to rade iz zabave... I u pravu si kad kazes da je nezrelo davati nekom slike, broj telefona, to je sasvim nepotrebno... Jer ce taj neko te slike ili broj upotrebiti za nesto sto nikako nije dobro...
Nazad na vrh Ići dole
Innocent.♥
Rebeldethebest Clan
Rebeldethebest Clan
Innocent.♥


Ženski
Broj poruka : 5951
Godina : 26
Location : Mystic Falls.
Fan sam: : Zloupotreba dece na internetu A0i9lv

Zloupotreba dece na internetu 25g9xed

Delena. <3
Leyton. <3

Tvoje ime : Andjela
Datum upisa : 08.05.2009

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 3:54 pm

KStew ♥ ::
Slazem se!
Al opet mi nije jasno kako neke osobe ne mogu da prepoznaju kad je u pitanju manijak.
Sasvim je jasno da kad ti neko koga ne poznajes trazi broj telefona preko neta da nema bas dobre namere,zar ne?
Mozda preterujem ali stvarno se vise nikom ne moze verovati!
I potpuno je netacno da su manijaci samo starije osobe.
Grozim ih se...
Nazad na vrh Ići dole
Vesper Lynd
Anahi Moderator
Anahi Moderator
Vesper Lynd


Ženski
Broj poruka : 8282
Godina : 30
Location : En mundo de divas...
Fan sam: : Zloupotreba dece na internetu 34rhims
Tvoje ime : Nina
Datum upisa : 08.07.2008

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 4:07 pm

Sto se drustvenih mreza na internetu tice koristima Facebook i Twitter. Na Facebooku imam uglavnom ljude koje poznajem, i ne prihvatam svakoga...
A Twitter imam bog RBD - ovaca, jer jedino tamo oni stvarno ostavljaju poruke...
Inace nigde ne ostavljam adresu, broj telefona, datum rodjenja, skolu u u koju idem...

A mislim da ni devojcice nisu bas toliko naivne... Hajde one koje imaju 12 godina, one su jos male i mislim da bi njima i trebalo zabraniti pristup internetu pre 14 godine...
A one koje imaju 16 godina i vise, valjda imaju dovoljno zdravog razuma da procene kada je rec o manijaku...
Mada, ovo je veoma ozbiljan problem i policija tu ne moze da ima nekog velikog uticaja, jer je preko neta izuzetno tesko doci do necijih istinitih podataka...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.anahiworld.mx.net
Cinderella ♥
Rebeldethebest Clan
Rebeldethebest Clan
Cinderella ♥


Ženski
Broj poruka : 3784
Godina : 29
Location : Mystic Falls
Fan sam: : Because Damon&Elena belong together.
Zloupotreba dece na internetu DE-Kissing-damon-and-elena-28134081-120-118

Tvoje ime : Jovana
Zloupotreba dece na internetu Insg8x
Datum upisa : 15.07.2009

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 4:58 pm

♥ Salvame ::
Sto se drustvenih mreza na internetu tice koristima Facebook i Twitter. Na Facebooku imam uglavnom ljude koje poznajem, i ne prihvatam svakoga...
A Twitter imam bog RBD - ovaca, jer jedino tamo oni stvarno ostavljaju poruke...
Inace nigde ne ostavljam adresu, broj telefona, datum rodjenja, skolu u u koju idem...

A mislim da ni devojcice nisu bas toliko naivne... Hajde one koje imaju 12 godina, one su jos male i mislim da bi njima i trebalo zabraniti pristup internetu pre 14 godine...
A one koje imaju 16 godina i vise, valjda imaju dovoljno zdravog razuma da procene kada je rec o manijaku...
Mada, ovo je veoma ozbiljan problem i policija tu ne moze da ima nekog velikog uticaja, jer je preko neta izuzetno tesko doci do necijih istinitih podataka...

Potpisujem. Zloupotreba dece na internetu 629957
Ja isto koristim twitter, ali to ne smatram tolikom opasnoscu., Mislim, tamo smo uglavnom zbog tih poznatih licnosti.. xD
I nigde ne ostavljam adresu Zloupotreba dece na internetu 585347! datum rodjenja stavim, ali ono...xD Na fb-u mi nista nije javno.. xD

U potpusnosti se slazem sa drugim delom tvog posta. Zloupotreba dece na internetu 629957
Nazad na vrh Ići dole
*Unloved_Princess*
Member
Member
*Unloved_Princess*


Ženski
Broj poruka : 105
Godina : 27
Fan sam: : <3 Maite y Poncho <3
Tvoje ime : Wanja ^^
Datum upisa : 19.01.2011

Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitimePet Jan 21, 2011 7:11 pm

Cinderella ♥ ::
Ah, ja koristim samo fb od tih tako mreza i ne primam svakoga za prijatelje - uglavnom samo one koje znam i one sa kojima imam dosta zajednickih prijatelja.
Smatram da je mnogo neukusno i nezrelo stavljanje tih fotografija na internet,a naravno i davanje adrese, brojeva telefona svima.
Pre svega to je NEZRELO! I smatram da roditelji treba da obracaju vise paznje na to sta deca rade na internetu. Zloupotreba dece na internetu 629957

Apsolutno se slazem.Jako je glupo imati vise od 500 prijatelja na Fejsu ..I 500 prijatelja je mnogo.Ja imam manje od 300.I naravno prihvatam samo one koje znam i sa kojima imam odredjeni broj zajednickih prijatelja.
Kad vidim djevojke,bolje receno djevojcice koje imaju 12 godina i na fb imaju vise od 1000 prijatelja,dodje mi da se ubijem.Kao prvo jako je glupo imati nekoga za prijatelja na Fb a ovako ga nepoznavati.Pateticno.To su inace djevojcice koje zeljne paznje ili ko zna cega.Kao drugo,na ovim 4umima i na sajtovima ima mnogo takvih pacenika koji se predstavljaju drugim imenima,samo da bi nas bolje upoznali i na kraju ko zna sto ucinjeli.
Kao trece,na Fb i na 4umima jako ali jako je glupo izbacati provokativne slike i takva cuda,jer onda dajete svasta do znanja tim pedofilima.I naravno,te slike nisu prikladne ni za kakvu vrstu komunikacije.
Ja se nadam da ovdje nema takvih slucajeva,iskreno
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zloupotreba dece na internetu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba dece na internetu   Zloupotreba dece na internetu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zloupotreba dece na internetu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Rebelde The Best  :: R.T.B. Caffe :: Chat-
Skoči na: